Stjernemøte

NRK inviterte til hageintervju søndag 8. mai på SAS-hotellet, hvor den norske delegasjonen bor. Her fikk Norges håp Stella Mwangi og Russlands Alexey møte selveste vinneren av ESC 2009 – Alexander Rybak. Dette ble et gledelig, livlig og musikalsk møte. Alle tre fant tonen raskt og stilte villig opp for norsk og russisk presse. Alexander tok nok litt av oppmerksomheten vekk fra de to andre, men det må man forvente når en vinner stiller opp. Selv om Alexey har vunnet Idol, Skal vi danse, Kjendis-isdans og har egen stuntmann i filmer han opptrer i, var fokuset rettet mot ESC-vinneren.

Stjernetreff - foto: Per Michael
Stjernetreff - foto: Per Michael

I god ESC-ånd måtte de tre selvfølgelig synge en sang sammen, og valget falt naturligvis på: Haba haba! Dette blir kringkastet i russisk tv, så kanskje Norge kan få noen ekstra stemmer fra Russland og ikke forglemme Hviterussland. Russisk delegasjon hadde med seg gaver til de fremmøte, et sort nett full av Alexey-effekter. T-skjorte, collegejakke, iPhone merke osv, alt med bilde av deres artist.
Alexander Rybak dro videre fra dette møtet til San Marino sin fest på Euro Club. Journalister og fansen har ikke glemt sin favoritt fra 2009, så han ble mottatt med  STOR oppmerksomhet. Alle vil fortsatt ha en bit av han. Per Sundnes hadde sitt svare strev med å holde kontroll på folkehavet som stimlet seg rundt vår alles kjære Prins Fairytale! GP-klubbens president og visepresident måtte trå støttende til og være bodyguards for en stakket stund. San Marions delegasjon og de tilstedeværende satte stor pris på dette celebre besøket.

09.05.11
Per Michael

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *