HØSTTREFFET 2010

30.oktober var det atter tid for høsttreff for denne eksklusive klubben vår. Edderkoppen teater var åstedet, og programmet var variert, morsomt og tettpakket! Siden teateret har forestillingen ”Inger Lise elsker 70-tallet” på plakaten i disse dager lot vi oss inspirere, og 70-tallet ble også vårt hovedtema for denne lørdagsettermiddagen.

Først var det visning av gode, gamle klipp, 70-tallets verste låt skulle kåres! Svenskenes Forbes med låten ”Beatles” ble den heldige vinneren. Hvis man ikke vinner Eurovision, er det vel like greit å tape med stil?

Så var det duket for litt real GP-underholdning. Showgruppen ”Grand Prix a la carte”, som består av Dag Brandt, Renate G. Larsen, Aina B. Gundersen og Morten Larsen, serverte oss et herlig show, med friske kostymer, flott koreografi og gode vokalprestasjoner. A la carteVi fikk blant annet et Teigen-medley og et potpurri med de beste britiske låtene. Applausen og responsen ga tydelig svar på at publikum var storfornøyd! Gruppen vil kjøre helaftens GP-show i Østfold før jul, anbefales herved på det varmeste!

Deretter var det tid for kjendisgjestene våre. Og de kom som perler på en snor. Ellen Nikolaysen, Bjørn Johan Muri og Dag Spantell, vi fikk som i Kinder-egget oppfylt 3 ønsker på en gang!

Ellen Nikolaysen fikk frem latteren hos de fremmøtte med sine morsomme kommentarer og iblant mangelfulle minner av deltakelsene. Hun fremførte ”Det skulle ha vært sommer nå” og stemmen var fortsatt intakt! Datteren var til stede og hjalp henne med de glemte verselinjene.Ellen

Bjørn Johan Muri var like sjarmerende som vi trodde på forhånd. Han var veldig takknemlig for Grand Prix-eventyret, og glad for at han valgte å delta. Han var ikke fremmed for å delta igjen i fremtiden, men enn så lenge skulle han nyte og prioritere andre arrangementer og opplevelser. Muri

Dag Spantell snakket varmt om klubben vår og takket oss for at vi fantes, ikke et dårlig skussmål å få! Han snakket ivrig om deltakelsene sine i det gode, gamle 70-tallet. Dag

Det ble 3 morsomme møter og intervjuer, godt ledet av vår leder Morten og med en del originale spørsmål fra salen.

Selvsagt var det også plass til en liten quiz. Undertegnede hadde lagt hodet i bløt og laget en annerledes quiz, med både rebus, bokstavstokking og tekstlinjer man skulle kjenne igjen. Og det var tydelig at mange måtte bryne sine små grå. Steinar Mogen ble knepen vinner, med 36 poeng (av en maksimalscore på 50). Han fikk en velfortjent premie, som takk for den gode innsatsen.

Og premier var det også mer enn nok av i vårt tradisjonsrike loddsalg! Styret hadde laget mange forundringspakker med variert innhold, og folk kjøpte lodd i store mengder. Noen ble så heldige at de hentet flerfoldige pakker, andre ble
noe mer tomhendte.

Det ble 5 spennende timer for de drøyt 50 fremmøtte. Vi takker alle for deltakelsen, og ønsker at enda flere tropper opp ved neste anledning! Hvem vet hva man da vil gå glipp av…

Rapportert av Knut-Øyvind Hagen 
Fotografert av Odd-Geir Gundersen

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *