Scoreboard for finalen 29. mai 2010

Saturday, May 29th, 2010

Her er resultatet av avstemmingen ved pressesenteret på Fornebu lørdag 29. mai kl 17.00:

Scoreboard final

Ha en fantastisk Eurovision-kveld!

GP-fest på Smuget

Wednesday, March 31st, 2010

Photobucket

EuroSong 2009

Sunday, March 22nd, 2009

Sist oppdatert 22.03.2009. For informasjon oppdatert fra dag til dag anbefaler vi esctoday.com og www.eurovision.tv! Der finnes også resultatene fra avstemningene.

Opprinnelig skulle 43 land delta i Moskva i 2009, akkurat som i Beograd i 2008, men etter politisk kontrovers har Georgia trukket seg. Noen andre små utskiftninger er det også: San Marino uteblir etter fjorårets debut, mens Slovakia vender tilbake for første gang siden 1996. Det er ingen helt nye land med i år.

Systemet fra Beograd i fjor med to semifinaler, fortsetter i Moskva. Første semifinale avholdes tirsdag 12. mai, andre semifinale torsdag 14. mai og selve hovedfinalen lørdag 16. mai.

38 av de 42 deltakerlandene må kvalifisere seg i semifinalene, hvilke 18 som skal til pers i første og hvilke 19 som skal i ilden i andre semifinale ble avgjort i en trekning i Moskva 30. januar. Startrekkefølgen i semifinalene og finalen ble trukket i midten av mars.

1. DELFINALE – TIRSDAG 12. MAI

Land Artist Bidrag
01 Montenegro Andrea Demirović Just get out of my life
02 Tsjekkia Gipsy.cz Aven romale
03 Belgia Patrick Ouchène Copycat
04 Hviterussland Peter Elfimov
Петр Елфімов
Eyes that never lie
05 Sverige Malena Ernman La voix
06 Armenia Inga & Anush
Ինգա & Անուշ
Nor par
Նոր պար
07 Andorra Susanne Georgi La teva decisió
08 Sveits Lovebugs The highest heights
09 Tyrkia Hadise Düm tek tek
10 Israel Noa (Ahinoam Nini) & Mira Awad
נועה (אחינועם ניני)ميرا عواد
Eynayikh – there must be another way
עינייך
11 Bulgaria Krasimir Avramov
Красимир Аврамов
Illusion
12 Island Jóhanna Guðrún Jónsdóttir Is it true
13 Makedonia Next Time Nešto što ke ostane
Нешто што ке остане
14 Romania Elena Gheorghe The Balkan girls
15 Finland Waldo’s People Lose control
16 Portugal Flor-de-Lis Todas as ruas do amor
17 Malta Chiara What if we
18 Bosnia & Hercegovina Regina Bistra voda

2. DELFINALE – TORSDAG 14. MAI

Land Artist Bidrag
01 Kroatia Igor Cukrov Lijepa Tena
02 Irland Sinead Mulvey & Black Daisy Et cetera
03 Latvia Intars Busulis Sastrēgums
04 Serbia Marko Kon & Milan Nikolić Cipela
05 Polen Lidia Kopania I don’t wanna leave
06 Norge Alexander Rybak Fairytale
07 Kypros Christina Metaxa
Χριστίνα Μεταξά
Firefly
08 Slovakia Kamil Mikulčík & Nela Pocisková Leť tmou
09 Danmark Niels Brinck Believe again
10 Slovenia Quartissimo Love symphony
11 Ungarn Zoli Ádok Dance with me
12 Aserbajdsjan AySel & Arash Always
13 Hellas Sákis Rouvás
Σάκης Ρουβάς
This is our night
14 Litauen Sasha Son Pasiklydes žmogus
15 Moldova Nelly Ciobanu Hora din Moldova
16 Albania Kejsi Tola Më merr në ëndërr
17 Ukraina Svetlana Loboda
Светлана Лобода
Be my valentine
18 Estland Urban Symphony Rändajad
19 Nederland The Toppers Shine

DIREKTE TIL FINALEN – LØRDAG 16. MAI

Land Artist Bidrag
03 Frankrike Patricia Kaas S’il fallait le faire
10 Russland Anastasia Prikhodko
Анастасия Приходко
Mamo
Мамо
17 Tyskland Alex Swings Oscar Sings (Oscar Loya & Alex Christensen) Miss kiss kiss bang
23 Storbritannia Jade Ewen My time
25 Spania Soraya La noche es para mí

Tips: Du kan laste ned bidragene i mp3-format i god kvalitet på ganske mange av hjemmesidene her, spesielt de østeuropeiske artistene er generøse med hva som kan lastes ned på hjemmesidene deres!

…vi har lagt ut flere tilsvarende sider: